czyli mania czytania i inne takie
Blog > Komentarze do wpisu
Kontrakt panny Brandt - Mija Kabat

Do zakupu i przeczytania tej książki zachęciła mnie sama autorka, zamieszczając informacje o jej wydaniu na forum, na którym czasami piszę.

Historia dzieje się w czasie II wojny światowej, najpierw w Warszawie, później w niemieckim obozie Gross Born. Młoda Polka, Anna, przypadkowo "wpada" w oko niemieckiemu oficerowi, który przymusem robi z niej swoją sekretarkę i damę do towarzystwa i wywozi do obozu, którego jest komendantem.

Tam, pomimo nienawiści, jaką Anna czuje wobec Niemca - wroga, agresora, powoli rodzi się między nimi uczucie.

Nie będę zdradzać więcej fabuły. Napiszę tylko to, co już raz napisałam na forum "Książki" na Gazecie. Pomysł na intrygę i zawiązanie akcji jest świetny, historia nie jest zbyt nieprawdopodobna, rzeczywiście mogła się zdarzyć. Niestety, to co najbardziej szwankuje to opisy relacji między bohaterami, brak napięcia, chemii. Być może książka za szybko została wydana, ona właściwie jest jakby szkicem, brudnopisem powieści, którą mogłaby być. Wielka szkoda.

Choć przyznać trzeba, że książkę czyta się dość dobrze, więc polecam na letnie popołudnia.

niedziela, 19 lipca 2009, maniaczytania

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2009/07/23 07:57:16
Mnie na pewno dużo bardziej pociągałoby, gdyby warstwa psychologiczna była pogłębiona. Sam pomysł rzeczywiście ciekawy ale i dający duże możliwości na polach emocjonalnych. Ale sam pomysł to jeszcze za mało żebym się skusiła ;)
-
2009/07/28 19:29:19
Witam na moim blogu :)

No właśnie tej pogłębionej warstwy psychologicznej zabrakło ...
Spis moli