czyli mania czytania i inne takie
Blog > Komentarze do wpisu
Boże Narodzenie w Lost River (A Redbird Christmas) - Fannie Flagg

Książka, którą z wielką przyjemnością zaliczam do Kolorowego wyzwania. Miała poczekać na czas przedświąteczny, ale nie doczekała :) Dodatkowo, czytając ją miałam wyrzuty sumienia, że zamiast czegoś "kolorowego", czytam coś innego - ale gdy na koniec zauważyłam tytuł oryginalny - uśmiechnęłam się od razu :)

Oś fabuły stanowią losy starszego, rozwiedzionego mężczyzny, który z powodu ciężkiej choroby zmienia otoczenie i przeprowadza się do małego miasteczka w Alabamie. Tam zostaje wciągnięty w różne lokalne działalności przez dość przedsiębiorcze miejscowe panie :)

Żeby za dużo nie zdradzić, napiszę tylko, że główne role grają jeszcze pewna mała, doświadczona gorzko przez los dziewczynka i pewien mały ciałem, ale wielki duchem ptaszek (tytułowy Redbird zresztą :) ) z rodziny kardynałów.

Tak naprawdę fabuła nie jest najważniejsza w książkach Fannie Flagg - ja je po prostu smakuję - powoli, z rozmysłem chłonąc leniwą atmosferę małych miasteczek z południowych stanów. Jakie to szczęście, że przeczytałam dopiero dwie!

sobota, 10 października 2009, maniaczytania

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2009/10/12 18:57:11
Masz racje, ksaizki Fannie Flagg po prostu sie smakuje :)
-
2009/10/12 20:23:13
Matylda - :)
-
2009/12/27 15:00:15
virginio - uwielbiam Fannie Flagg, a szczególnie jej trylogię o małym miasteczku czyli Witaj na świecie maleńka, Dogonić tęczę i Nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie pójdę do Nieba. Z czego dwie pierwsze najbardziej. One są napisane tak, jak trylogia Kalicińskiej, czyli Witaj na świecie można czytać najpierw, według tego, jak została napisana, albo po Dogonić tęczę, bo ta chronologicznie jest wcześniej.
-
2009/12/27 15:10:43
Kasiu - witam Cię na moim blogu :) Mam nadzieję, że to do mnie chciałaś trafić ;)
Co do trylogii, o której piszesz, to jeszcze jej nie czytałam, najpierw muszę ją gdzieś "upolować" :) Dzięki za sugestię co do kolejności czytania, bo czytając opsiy trochę się gubiłam.
Spis moli