czyli mania czytania i inne takie
Blog > Komentarze do wpisu
Zielony trabant - Katarzyna Stachowicz- Gacek, Agnieszka Szczepańska

I ostatnia przeczytana w ramach Kolorowego wyzwania książka ( co nie oznacza oczywiście, że kolory nie wrócą :) ), przeczytana w zasadzie rzutem na taśmę w ostatnim tygodniu trwania wyzwania.

Dwie przyjaciółki zaczynają kolejny etap swojego życia w odziedziczonym przez jedną z nich podmiejskim hotelu. Słowo "hotel" to zresztą trochę na wyrost. Borykają się z wieloma problemami - od niewiernego męża, niepokornej kierowniczki przez brak kucharza - do ... gangsterów. Wszystko podane w takiej dość luźnej formie, dość humorystycznie, choć pod koniec już tak wesoło nie jest.

Przemiana głównej bohaterki Lilki - z zahukanej żony spełniającej wszystkie plany i zamiary męża, a wcześniej toksycznej matki, w bizneswoman prowadzącą hotel wypada trochę mało wiarygodnie.

Miejscami czyta się naprawdę fajnie, miejscami niestety czuć jakieś nierówności. To, co mi się podobało, to że czytałam o miejscach, które trochę znam ( bardzo lubię, kiedy w książkach trafi mi się miejsce, w którym mieszkałam lub choćby przez dzień byłam).

Ogólnie - na pewno nie jest to książka, do której jeszcze kiedyś wrócę, bardziej taka na raz, ale na jesienny wieczór będzie całkiem akurat.

sobota, 10 października 2009, maniaczytania

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Spis moli