czyli mania czytania i inne takie
Blog > Komentarze do wpisu
Szafranowe niebo - Lesley Lokko

Nadrabiam zaległości :)

Najpierw przeczytałam debiut Lesley Lokko - "Świat u stóp" i bardzo mi się spodobała. Bardzo rozbudowana powieść, kilka głównych bohaterek, retrospekcje to coś, co lubię - takie "powieścidło" :) . Do tego w książce było jeszcze bardzo dużo ciekawych rzeczy o Afryce, kontynencie, który mnie fascynuje w jakiś sposób, o RPA i przemianach, jakie się tam dokonały (sławetne czasy "apartheidu"). Z dużą dozą zaufania sięgałam więc po następną.

"Szafranowe niebo" opowiada o rodzinie miliardera Maxa Salla. Głównymi bohaterkami są córka Maxa Amber, nieślubna córka Paola, przyjaciółki Amber - Becky i Madeleine. Poznajemy różne koleje ich losów, na przestrzeni wielu lat i w wielu różnych miejscach.

Jest sporo o Afryce, tym razem o Mali. Jest wielowątkowość, są retrospekcje, jest wielu bohaterów, ale ... tym razem jakoś mi się to nie podobało. Chyba to jednak zbyt dokładna kalka z poprzedniej powieści.

I nawet wątek romansowy (który jest kompletnie inny od tego, co zapowiada opis na okładce - widać, że pisał to ktoś, kto nie czytał książki) kuleje i to bardzo.

Ogólnie - nie polecam raczej, ale po pierwszą można sięgnąć, jest o wiele ciekawsza.

środa, 11 listopada 2009, maniaczytania
Tagi: Lokko

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Spis moli