czyli mania czytania i inne takie
Blog > Komentarze do wpisu
Podsumowanie stosikowego losowania 2010
Jako, że już pełną parą ruszyło stosikowe losowanie u Anny i niedługo pojawi się tu pewnie recenzja styczniowej książki, postanowiłam w ramach porządków na blogu, podsumować i umieścić w jednym poście lektury z ubiegłorocznej edycji :)

Pomysł jest świetny - losowanie przez kogoś "obcego" numeru książki z Twojego stosu "do przeczytania" sprawia, że nie musisz się zastanawiać, co teraz czytać (zgodnie z moją ulubioną ostatnio maksymą, wylosowaną z chińskiego ciasteczka gdzieś na portalu "magicznym" - Konieczność uwalnia nas od męki wyboru). Mnie dodatkowo bardzo motywuje - bo ja wylosowaną po prostu muszę skończyć, inaczej byłoby to według mnie małe oszustwo ;) i mijanie się z celem - zmniejszania stosu.

Trafiły mi się różne książki, kilka nowszych, ale jednak większość takich, które już od lat! zalegały na półkach, kilka było też takich "niedokończonych". Jedna z przeczytanych nie była powieścią, pozostałe to między innymi powieści historyczne oraz obyczajowe. Łącznie przeczytałam ok. 6730 stron, tylko cztery książki miały mniej niż 500 stron, dwie to były solidne dwutomowe wydania, a aż trzy liczyły sobie ok. 800 stronic!

Odbyłam ciekawe podróże w czasie (do starożytności, średniowiecza, XVIII i początków XX wieku) i w przestrzeni - dwa razy przemierzyłam prawie całe Stany Zjednoczone, byłam dwukrotnie w Kanadzie i Egipcie, ale także w Anglii, Szkocji, Chile, Hiszpanii, Włoszech, Polsce, a nawet w Wietnamie w czasie wojny, a także odbyłam podróż po krajach Europy Południowowschodniej - Węgrzech, Bułgarii, Rumunii oraz Turcji.

Poniżej wykaz moich lektur z pierwszej, jakże udanej, edycji :)

1. od razu "większy kaliber" - Ogród Letni - Paullina Simons

2. moja książka roku - Co widziały wrony - Ann-Marie MacDonald

3. miła niespodzianka - Rob Roy - Walter Scott

4. dla odmiany coś nowszego - Marina - Carlos Ruiz Zafon

5.  a to jedna z lepszych książek "ever" - Na wschód od Edenu - John Steinbeck

6. to niestety jedno z rozczarowań - Historyk - Elizabeth Kostova

7. prawdziwe dzieło - Faraon - Bolesław Prus

8. kultowa - Imię róży - Umberto Eco

9. i znów Egipt, polecam gorąco, zwłaszcza w kontekście obecnych wydarzeń!!! - Mapa miłości - Ahdaf Soueif

10. dziwna książka, seria "Powieść z duszą" - Dziennik zarazy - Michael D. O'Brien

11. bardzo ciekawe felietony o polskiej scenie politycznej, aferach i nie tylko - Z archiwum Jerzego Jachowicza - Jerzy Jachowicz

12. typowe "czytadło", ale bez wartości dodanej - Szkatułka z motylem - Santa Montefiore


Tych, którzy często mają problem z wyborem kolejnej książki do czytania i chcą zmniejszyć swoje "stosy" serdecznie zachęcam - zaglądajcie do Anny i przyłączcie się już od następnej rundy :)
sobota, 05 lutego 2011, maniaczytania

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2011/02/05 18:26:42
:) Świetnie!
-
2011/02/05 19:06:17
Aniu - jak coś jest dobre, to trzeba to zachwalać, ile się da :)
-
Gość: guciamal, *.rev.pro-internet.pl
2011/02/07 20:50:43
Witaj. Próbowałam do ciebie napisać maila, ale bez powodzenia. Bardzo ci dziękuję za namówienie mnie na udział w wyzwaniu. Sprawia mi dużą radość i pisanie i czytanie recenzji. Jeszcze nie przeczytałam wszystkich, ale całkiem sporo. Jeśli znam treść staram się też komentować. Pozwoliłam sobie zamieścić wpis na temat adaptacji literatury (musical na podstawie książki). Mogę dokonywać daldszych tego typu wpisów, ale nie chciałabym bez porozumienia z tobą, jako moderatorką (tak to się chyba nazywa) zmieniać charakteru bloga. Dlatego jeśli wolałabyś, abym tego nie robiła daj mi znać proszę. pozdrawiam.
-
2011/02/07 22:28:22
Gosiu - mój mail to maniaczytania@gazeta.pl , jakby co, to spróbuj - powinno się udać :)
A co do bloga z wyzwaniem - cieszę się bardzo, że Ci się tam podoba, widziałam Twoje wpisy, szykuję się do skomentowania tego o Notre Dame, ale to chyba dłuższy komentarz będzie, bo tak się składa, że mam dvd z wersją z Garou :) I spokojnie możesz tam zamieszczać takie recenzje, mogą być też ekranizacje. Pozdrawiam :)
-
2011/02/08 19:13:18
Jejku, jak ja ci zazdroszczę tej płytki z Garou. Napiszę maila
-
2011/02/12 21:58:14
Gosiu - sama sobie zazdroszczę :)
-
2011/02/16 12:38:18
fajne książki ci się trafiały w losowaniu;).
Pewnie są reprezentatywne dla całej biblioteczki, wiec zazdroszczę zbiorów.
-
2011/02/16 19:02:42
Izabello - coś pewnie jest w tym, co piszesz, a zbiory jak widać szeroki rozrzut mają ;)
Spis moli