czyli mania czytania i inne takie
Blog > Komentarze do wpisu
Death on the Nile - Agatha Christie


Tytuł angielski to nie przypadek - to kolejny dowód na realizowanie mojego postanowienia - czytania więcej w języku angielsku. Idzie mi dość powoli, ale grunt, że do przodu :)

"Śmierć na Nilu" to klasyczny kryminał z Herkulesem Poirot w roli głównej. Wstyd się przyznać, ale to dopiero moje drugie spotkanie z twórczością "królowej".

Akcja rozgrywa się w niezwykle popularnym na przełomie wieków XIX i XX miejscu destynacji - Egipcie. Wspaniała podróż, rejs po Nilu, eleganccy pasażerowie ( w tym detektyw na urlopie). I nagle - morderstwo. Ginie Linnet Doyle, piękna młoda bogata mężatka ,spędzająca na statku miesiąc miodowy. Kto mógł chcieć jej śmierci?

Czy młodziutka odtrącona przyjaciółka, a równocześnie była narzeczona pana Doyle? A może to amerykański prawnik, Linnet który z jej małżeństwem stracił dostęp do jej pieniędzy? A może to jeszcze ktoś inny? Podejrzanych jest wielu, zwłaszcza, że na statku dochodzi jeszcze do kradzieży pereł, a także, jak się okazuje, przebywa na nim groźny "terrorysta". Tropy się mnożą, wydarzają się kolejne morderstwa, na szczęście na statku jest Herkules Poirot, który oczywiście doprowadza do wyjaśnienia zagadki. Morderca to ...

Polecam serdecznie :)
niedziela, 24 kwietnia 2011, maniaczytania

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2011/04/24 22:01:03
Swojego czasu bardzo dużo przeczytałam książek Agathy Christie, tą też, choć nie mogę sobie przypomnieć zakończenia ;)
-
2011/04/25 10:36:49
Zawstydzasz mnie; od początku roku obiecuję sobie, że wezmę się porządnie za naukę angielskiego, i jakoś mi to nie wychodzi... :-/
-
2011/04/25 20:06:35
Toska - :)))

Eireann - nie poddawaj się - kiedyś wreszcie się uda! Ja i tak tempo mam słabe - dopiero druga książka w tym roku, ale twardo walczę :)
-
2011/04/25 22:00:33
Uwielbiam Christie, a "Śmierć na Nilu" to jedna z pozycji na mojej liście "do przeczytania". Może też skuszę się na angielską wersję, dawno już nic nie czytałam w tym języku. :)
-
Gość: guciamal, *.rev.pro-internet.pl
2011/04/26 17:39:01
Ja także sporo przeczytałam książek Agaty, mam całkiem niezłą kolekcję jej kryminałów, niestety wszystkie po polsku. Nie znam na tyle języka (ledwie kali jeść, kali pić), aby czytać w nim książki :( więc i tak podziwiam, że ktoś się za to zabiera. U mnie książka do wylosowania- po polsku. :) Pozdrawaim Gosia
Jakbyś była zainteresowana jakimś kryminałem Agaty daj znać może będę go miała w swoich zbiorach
-
2011/04/26 20:50:57
Linko - jak masz ją na liście, to koniecznie przeczytaj po angielsku :)

Guciamal - ale znajomość języka świetnie się w ten sposób rozwija -zachęcam :) A nad Twoją propozycja pomyślę, na pewno coś znajdę, co bym chciała przeczytać :)
-
2011/05/01 14:06:40
To chyba mój ulubiony kryminał Christie :)).
-
2011/05/01 19:56:24
Izabello - ja na razie zbyt mało ich przeczytałam, by wybrać ulubiony, ale czuję jakieś niezwykłe braterstwo dusz z Herculesem Poirot :)
Spis moli