czyli mania czytania i inne takie
Blog > Komentarze do wpisu
Oblicze zdrady - Lis Wiehl, April Henry


Oto pierwsza część serii kryminalnej, w której sprawy rozwiązują trzy koleżanki: prokurator federalny Allison Pierce, agentka specjalna FBI Nicole Hedges oraz dziennikarka - reporterka telewizyjna Cassidy Shaw. Poznały się w szkole i chociaż wtedy nie nawiązały żadnych bliższych więzi, to po latach stworzyły groźny dla przestępców tercet - Klub Potrójnej Groźby (skąd ta nazwa? - przeczytajcie sami).

W "Obliczu zdrady" nasza trójka zajmie się przypadkiem młodziutkiej dziewczyny, praktykantki w Senacie USA (swoją drogą bardzo ciekawe takie praktyki, myślę, że wiele mogą dać młodym ludziom zainteresowanym sprawami społecznymi). Katie Converse w czasie świątecznej przerwy odwiedza dom rodzinny i tam podczas spaceru z psem znika bez śladu. Co się z nią stało? Czy rzeczywiście rodzice - ojciec i przybrana matka wiedzą o niej wszystko? Jaką rolą wpisuje się w to tragiczne wydarzenie mentor Katie - senator Fairview? Ja, tradycyjnie, niczego więcej nie zdradzę :)

Przy okazji prowadzenia śledztwa w życiu głównych bohaterek też zachodzą zmiany - Allison zachodzi w upragnioną ciążę, Cass ma nowego chłopaka, który nie jest do końca ideałem, a samotnie wychowująca córeczkę Nicole dojrzewa powoli do tego, by zacząć się z kimś spotykać. Ciekawa jestem, jak to się wszystko rozwinie w kolejnych częściach, zwłaszcza, że jest kilka tajemnic, które chętnie poznam.

Książka jest napisana w formie bardzo króciutkich rozdziałów (zatytułowanych od miejsc, w których dzieje się akcja), przeplatanych fragmentami z bloga Katie. Chyba właśnie ten zabieg sprawił, że po początkowych trudnościach, po prostu ją "połknęłam". Naprawdę świetnie się czyta! Gdybym oceniała stopień "wciągnięcia" - najwyższa nota. Co do samej intrygi już niekoniecznie, bo moja intuicja podpowiedziała mi winowajcę dość szybko, co jednak w ogóle nie przeszkodziło mi w odbiorze.
Brawa dla autorek! I czekam z niecierpliwością na kolejną część :)


Książka otrzymana od Wydawnictwa Prószyński i S-ka.
niedziela, 17 kwietnia 2011, maniaczytania

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Spis moli