czyli mania czytania i inne takie
Blog > Komentarze do wpisu
Nowy Jork. 101 miejsc, które musisz zobaczyć - Aneta Radziejowska, Marek Rygielski


Warto marzyć, prawda? Jak się bardzo czegoś pragnie i często o tym myśli, to niekiedy staje się to rzeczywistością. Jednym z moich, niespełnionych na razie, ogromnych marzeń jest odwiedzenie kiedyś Nowego Jorku. Miasta fascynującego swoją historią, pełnego ciekawych historii, inspirującego twórców, występującego w bardzo wielu książkach i filmach. Na razie, jakby w przygotowaniu do tej podróży, odbyłam ją na kartach tego przewodnika.

Napisany przez dwoje autorów mieszkających w "Wielkim Jabłku" stanowi subiektywny wybór najciekawszych miejsc, po których często oprowadzają odwiedzających ich znajomych. Miejsca, które zwiedzamy wraz z nimi ułożone są w określonym porządku, poruszamy się od Statui Wolności "wgłąb". Czasem zatrzymujemy się dłużej w jednej dzielnicy, czasem poruszamy się zygzakiem.

Miejsca wybrane to całe spektrum różnorodnych atrakcji, jakie oferuje to miasto, które nigdy nie śpi. Od muzeów, licznych parków ( z Central Parkiem na czele, ale na szczęście autorzy nie poszli na łatwiznę w tym przypadku, tylko pokusili się o przedstawienie kilku swoich ulubionych miejsc w tym wielkim parku) poprzez kultowe czasem sklepy do ulubionych restauracyjek i knajpek. Ale to nie tylko wykaz tych miejsc, przy wielu z nich autorzy dopisali interesujące anegdoty ich dotyczące, związki z Polską (np. pomnik jednego z naszych królów) i wiele innych ciekawostek.

Dzięki tej ściśle określonej trasie przewodnik ten może śmiało służyć za podpowiedź w czasie prawdziwej już wyprawy. Zwłaszcza, że w książce znaleźć można mapkę z zaznaczonymi punktami, które zostały omówione.

Na końcu zresztą jest dużo więcej przydatnych przeciętnemu turyście informacji - od tego, jak dotrzeć do miasta z różnych lotnisk, jak poruszać się środkami komunikacji miejskiej po szczegółowy wykaz muzeów z informacją o dniach "bezpłatnych".

Nigdy nie pomyślałabym, że będę z wielkim zainteresowaniem czytać jakikolwiek przewodnik (zazwyczaj je "kartkowałam" w poszukiwaniu interesujących mnie informacji) - ten przeczytałam od deski do deski właściwie jednym tchem! To chyba najlepsza rekomendacja? :)Przewodnik mogłam przeczytać dzięki uprzejmości portalui wydawnictwa Nowy Świat

poniedziałek, 22 sierpnia 2011, maniaczytania

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2011/08/22 22:13:20
Bardzo chętnie poznam ten przewodnik. Podróżować lubię i poznawać nowe miejsca też, więc nie zamierzam się opierać:)
-
2011/08/22 22:59:46
Kasandro_85 - przyda się na pewno do planowania podróży :)
-
2011/08/24 17:46:08
A ja ciekawa jestem, czy moje drogi kiedyś mnie na drugi kontynent do Hameryki zawiodą. Jeśli tak to poczytam polecany przewodnik, zwłaszcza, że po dość znacznej krytyce tego o Norwegii wiem, że masz wysokie oczekiwania co do przewodników. :)
-
2011/08/24 17:49:17
Guciamal - ja też jestem, ale wciąż wierzę, że kiedyś mi się to uda :) Marzy mi się taka podróż w "poprzek" Ameryki on Route 66 ...
Spis moli