czyli mania czytania i inne takie
Blog > Komentarze do wpisu
Zdradzona - P. C. Cast, Kristin Cast


Jak pisałam w recenzji części pierwszej "Naznaczona", sięgnięcie po kolejną było pewne, aczkolwiek bez pośpiechu. Po kilku miesiącach ponowne spotkanie z Zoey Redbird w Domu Nocy okazało się bardziej udane niż poprzednie.

Po pierwsze tyle się działo, że jakoś mniej zwracałam uwagę na język, który bardzo drażnił mnie wcześniej. Poza tym teraz bardziej dałam się też "pochłonąć" emocjonalnie, a także zaskoczyć.

A co takiego wydarzyło się? Zoey, po pokonaniu wampirów z przeszłości przejmuje przewodnictwo Córom Ciemności i szykuje się do pierwszych obchodów świątecznych, które będzie prowadzić. Panna Redbird chce zmienić zasady, na jakich przyjmowani są członkowie stowarzyszenia, chce też, żeby przyświecały im ważne wartości.

Równocześnie Zoey, jako typowa nastolatka nie do końca radzi sobie ze swoimi uczuciami. Nie wie, czy to co łączy ją i Erica to miłość? Nadal czuje też coś do swojego byłego chłopaka Heatha, a na horyzoncie pojawił się także niezwykle charyzmatyczny wampir-nauczyciel Loren. Może to się wydawać trochę "harlekinowate", ale przypomnijcie sobie - czy jako nastolatki nie miałyście takiego "bałaganu" uczuciowego?

Dzieją się też inne poważniejsze sprawy. W mieście ginie kilku nastolatków, na ich ciałach jest wiele obrażeń sugerujących udział wampirów. W szkole pojawia się policja, a Nefretete, mentorka Zoey, zachowuje się coraz dziwniej.

Kilka rzeczy wyjaśni się w tej części, ale jeszcze więcej się zagmatwa, Zoey straci też jedną z bliskich jej osób. Przyznam się, że jestem bardzo ciekawa kolejnej części, co zaskakuje mnie samą :)
wtorek, 16 sierpnia 2011, maniaczytania
Tagi: Cast Dom nocy

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2011/08/16 22:40:36
Cykl ten mam w planach kupić siostrze, ale i sama z chęcią do niego zajrzę;)
Pozdrawiam!!
-
2011/08/20 00:26:32
Kasandro_85 - przeczytaj najpierw sama :)
Spis moli