czyli mania czytania i inne takie
Blog > Komentarze do wpisu
Seksualność kobiet - Voca Ilnicka


Tak, tak, to następna stosikowa lektura - tym razem z października.
Trafiło na ... e-booka, którego jakiś czas temu można było pobrać ze strony internetowej redagowanej przez autorkę. (No i się wydało, na potrzeby losowania stosikowego prowadzę specjalną listę, na której umieszczam wszystkie książki, nie tylko papierowe, ale i e-booki - inaczej chyba nigdy bym ich nie przeczytała, zwłaszcza, że bezczytnikowa jestem!)

Wracając do książki - niby w dzisiejszych czasach temat nieszczególnie ciekawy, taki przecież ogólnie znany, a może jednak potrafi zaskoczyć? Może jednak nawet my, kobiety nie wiemy o sobie wszystkiego? A może wiemy, ale same przed sobą nie chcemy się przyznać?

Autorka przedstawia i rozprawia się z szeregiem mitów, którymi jesteśmy karmione od dzieciństwa i które determinują czasem w dużym stopniu nasze późniejsze życie i ... pożycie. Pokazuje też, jak zmieniało się podejście do kobiecych narządów płciowych na przestrzeni wieków posługując się przykładami różnych dzieł sztuki (i ta część najbardziej mnie zaciekawiła).

Interesujące jest też ukazanie różnic w podejściu do sfery seksualnej kobiet i mężczyzn. I mam tu na myśli ogólne podejście, to, że i kobiety przejęły "męski punkt widzenia" - o co chodzi? Tego dowiecie się z e-booka (krótki jest - ok. 40 stron, ale treściwy).

Myślę, że pozycja ta przyda się każdej kobiecie, i tej nieuświadomionej do końca, i tej, której wydaje się, że jest w pełni świadoma swojej kobiecości - polecam, e-book cały czas można pobrać za darmo.
środa, 28 grudnia 2011, maniaczytania

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2011/12/28 17:36:02
Nie wiem, czy czytałaś Geografię Intymną, wydaną w Pl słynną książkę N. Angier - bardzo polecam.
-
2011/12/28 20:29:42
Annomario - nie, nie czytałam, chętnie się za nią rozejrzę - dzięki :)
Spis moli