czyli mania czytania i inne takie
Blog > Komentarze do wpisu
Póki pies nas nie rozłączy - Romuald Pawlak
I kolejna "Włóczykijka" do mnie dotarła :)Z okładki spojrzała na mnie urocza mordka, bardzo podobna do psiaka, którego kiedyś miałam - z wielką chęcią więc wzięłam się za czytanie. I ... napiszę tak - zachwycona nie jestem, chyba czegoś innego oczekiwałam, ale też czasu jej poświęconego nie uważam za stracony.

Jest sobie para, taka, hmm, typowo współczesna. Mieszkają razem, niby są ze sobą, ale bardziej jakby obok siebie. On, czyli Michał, jest dziennikarzem lokalnej gazety, nocami zaś prowadzi ożywione życie "forumowe" na osiedlowym i koszykarskim forum, ma jednego prawdziwego kumpla, a w ogóle to myśli o tym, jak tu zgrabnie porzucić partnerkę. Ona, Renata, pracuje jako kierowniczka w osiedlowym sklepiku śniąc na jawie o rycerzu na białym koniu, który wyrwie ją z życiowej rutyny. Bardzo chciałaby, żeby Michał wreszcie się oświadczył, ale widzi dobrze, że jemu to nie na rękę. Wtedy koleżanka podpowiada jej, żeby kupiła sobie psa, a pies na pewno wzmocni ich "rodzinę".

Jak Michał, do tej pory raczej "kociarz", zniesie pojawienie się w domu pudla (!)? Czy pies pomoże uratować związek dwojga serc? I co ma do tego fioletowy Meksykaniec ;), pewien żółty kanarek, zakonnica i biskup, wystawa psów i wyjazd na odludzie? O tym przeczytajcie sami.

Książka jest napisana bardzo przystępnym językiem, bywały momenty, które mnie bardzo ubawiły, zwłaszcza perypetie "Krwawego_bajarza" i "Arabiska". Zastrzeżenia mam do niektórych wątków, które moim zdaniem były niepotrzebne, nie wnosiły niczego do fabuły. I ... nie złapałam jakoś przesłania. Ale na plus zaliczam opisy psich zachowań i rozmyślań (a tak, tak, są fragmenty z punktu widzenia psa) oraz zmysł obserwacyjny autora - bardzo ciekawe spojrzenie na kobiety!

Niech więc książka krąży dalej, chyba warto poznać męski punkt widzenia na związki?
środa, 18 stycznia 2012, maniaczytania

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2012/01/19 09:52:55
Chętnie przeczytam, ciekawa jestem czy pies ich połączy czy rozłączy:)
-
2012/01/19 13:48:00
Ja też sobie wpisuję na listę do kupienia- i do przeczytania. Słodki psiak:)
-
2012/01/19 18:07:07
Niesamowita okładka :) Ten psiak jest przesłodki, myślę, że połączy parę, ale o tym dowiem się na pewno gdy przeczytam książkę :)

Pozdrawiam
-
2012/01/19 19:21:12
Dziewczyny - zapraszam na stronę Włóczykijki (link na początku mojego wpisu) i dołączenie do akcji - będziecie mogły przeczytać i ją, i wiele innych ciekawych książek :)
-
2012/01/25 09:37:15
Bardzo ciekawy opis który zacheca do kupienia i przeczytania ksiazki tym bardziej ze ta psinka to nasza psinka wokół niej się dzieje wiele zagadek i miłości...
-
2012/01/25 19:56:35
Janko - witaj i dziękuję za miłe słowa :) A co to znaczy, że to Wasza psinka? To Wasza historia? :)
-
Gość: arabisek, *.adsl.inetia.pl
2012/03/28 22:44:29
Każda kobieta mająca problem do mężczyzny o rutynę, brak zrozumienia etc. winna przeczytać tą książkę.
-
2012/04/01 16:28:55
Arabisku - gdyby to było takie proste! :)
Spis moli