czyli mania czytania i inne takie
Blog > Komentarze do wpisu
30 dni z książkami - dzień 16
Dzień Szesnasty - Ulubiona książka, którą sfilmowano

Tym razem bez dłuższego zastanawiania :) Ekranizacje moje ulubione to te kostiumowe, kręcone przez Brytyjczyków (nie tylko BBC). Znajdą się tu i adaptacje Dickensa, Gaskell, sióstr Bronte czy Austen. "Top of the tops" jest jednak jedna książka, której ekranizacji czy wariacji na temat oglądałam już kilka i każdą kilka, jak nie kilkanaście razy ;))) To..."Duma i uprzedzenie" Jane Austen. Powyżej wersja BBC uznawana za najlepszą, choć mnie się bardzo podoba, to po obejrzeniu kilku ostatnich dokonań tej stacji czekam na nowszą wersję :)

A tu jeszcze dwie wersje - "Zagubiona w Austen" ("Lost in Austen" to miniserial o Amandzie, współczesnej dziewczynie, fance DiU, która przypadkiem trafia od tamtego świata zamieniając się z Lizzie miejscami. Co z tego wyniknie? Obejrzyjcie, mnie się podobało, a scena "jeziorna", moim zdaniem, przebiła Colina Firtha ;)


i mój ukochany poprawiacz humoru, który mnie wzrusza, rozśmiesza i wzbudza motylki ;) - "Bride and Prejudice", czyli wersja Bollywood z piękną Aishwaryą Rai w roli Elisabeth Bennett:


Namawiam Was - pokonajcie "uprzedzenia"! Obejrzyjcie, a na zachętę link do piosenki z filmu, która niezmiennie mnie rozbawia za każdym razem, a do tego sprawia, że ciężko mi usiedzieć w miejscu ;)

No life without wife

sobota, 05 maja 2012, maniaczytania

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2012/05/06 15:30:21
Wstyd się przyznać ale nie widziałam żadnej z tych wersji ;(
-
2012/05/06 19:55:19
Toska - żadne wstyd - nadrabiać, nadrabiać :)
-
2012/05/06 20:04:53
Na pewno, a już te dwie wersje współczesną i mieszaną to koniecznie :)
-
2012/05/06 22:40:05
Wersję BBC uwielbiam, oglądałam wielokrotnie, i wymieniałam też u siebie, aczkolwiek na wyrost - bo dopiero po obejrzeniu ekranizacji przeczytałam książkę. Tę uwspółcześnioną wersję zobaczę, jeśli będę miała okazję, ale do Bollywood w ogóle mnie nie ciągnie.
-
2012/05/07 17:25:57
Toska - to daj znać, jak już obejrzysz, koniecznie :)

Eireann - ja miałam podobnie - najpierw ekranizacja BBC, potem książka ;)
Spis moli