czyli mania czytania i inne takie
Blog > Komentarze do wpisu
30 dni z książkami - dzień 22
Dzień Dwudziesty Drugi -Ulubiona seria wydawnicza

Będą dwie :) Jedna, której niestety już nie ma, druga na szczęście jest i ma się dobrze.

Ta pierwsza to wydawana kilkanaście (?już?) lat temu przez wydawnictwo Świat Książki - "Historie Ludzkie". To z niej poznałam takich autorów jak Marianne Fredriksson, Anne Rivers Siddons, Penelope Lively; w niej poznałam Bridget Jones oraz Ruth i  Idgie z Whistle Stop. Mieszanka różnych narodowości autorów, świetne powieści obyczajowe, chociaż było i kilka słabszych.  Do tego bardzo ładna szata graficzna okładek, twarda oprawa, staranne wydania - czego chcieć więcej? Pełen wykaz tytułów dostępny na Biblionetce (kilka chyba nawet sama wprowadziłam). Mam je wszystkie!

Druga, aktualnie ulubiona to (dla czytelników mojego bloga żadna pewnie niespodzianka) "Seria z miotłą" wydawnictwa W.A.B. I tu zdarzają się "wpadki" w postaci słabszych książek, ale w zasadzie zawsze okazuje się, że były warte przeczytania. Na razie bardzo powoli zdobywam kolejne tytuły do swojej kolekcji, w której w tej chwili jest ich już 20 - można je podejrzeć na mojej półce na portalu Lubimy Czytać. A pełen wykaz tytułów również na Biblionetce.
środa, 23 maja 2012, maniaczytania

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2012/05/24 07:31:02
U mnie tez seria z miotlą+ Kamaleon i Salamadra Rebisu wiodą prym. Ale masz rację, jak w każdej serii wpadki są, ale i tak trzymają poziom. Losów ludzkich nie znam, ale skoro twierdzisz, ze warto, poszukam poszczególnych pozycji.
-
2012/05/24 20:42:10
mam kilka z tych Losów ludzkich. Dzięki niej odkryłam Anne Rivers Siddons, uwielbiam ją, szczególnie Uciekłam na wyspę. Pod Miotłą wszyscy chwalą, ale ja nie mam
-
2012/05/27 09:35:42
Też cenię serię z miotłą, jakem baba jaga. A o pierwszej nie słyszałam. Może widziałam pojedyncze książki, ale seria nie wpadła mi w oko.:)
-
2012/05/27 16:43:07
Anetko - warto, polecam poszukać, w bibliotekach powinny być :)

Kasiu - właśnie, Anne Rivers Siddons to świetna pisarka jest, mnie też się ta podobała bardzo i jeszcze "Byłam szczęśliwa w Lowcountry" :) A z tej "z miotłą" to się dłużej nie opieraj ;)

-
2012/05/27 16:53:55
Książkowcu - bo tamta seria to już daaawno temu była ;) Ale niektóre w niej naprawdę ciekawe.
Spis moli