czyli mania czytania i inne takie
Blog > Komentarze do wpisu
Uliczka aniołów - Sheila Roberts


Książką "Strajk na Boże Narodzenie" tej samej autorki kończyłam w tym roku wyzwanie "Znalezione pod choinką" , tak się złożyło, że kolejną edycję rozpocznę także właśnie z nią :)

To idealna opowieść na świąteczny okres. Wiemy, że trochę 'przesłodzona', że wszystko dobrze się skończy, ale przecież nie przeszkodzi nam to rozgrzać się jej ciepłem w ten zimowy i zimny czas.

Trzy główne bohaterki - rozwiedziona Jamie, prowadząca sklepik z czekoladą, jej ciotka Sarah, właścicielka piekarnio-cukierni, której dzieci i wnuki wyfrunęły ostatecznie z gniazda oraz najmłodsza z nich Emma, posiadająca sklep z materiałami do szycia patchworków oraz kota-nicponia i łobuza - mieszkają w małym uroczym amerykańskim miasteczku. Ponieważ zauważają jednak, że powoli klimat wzajemnej uprzejmości i życzliwości ulega zanikowi, postanawiają temu zapobiec wymyślając wielką akcję - "Miej serce". Akcja nie jest trudna - wystarczy każdego dnia uczynić jeden dobry uczynek - może nim być cokolwiek - ustąpienie pieszemu, podarowanie ciastek sąsiadowi, pomoc w zapakowaniu zakupów. Kulminacja kampanii ma nastąpić w Boże Narodzenie, jako że pomysłodawczynie uznały, że w okresie przedświątecznym najłatwiej zbudzić ludzkie serca.

Na drugim tle rozgrywają się prywatne sprawy bohaterek. Jamie, mocno poraniona psychicznie przez byłego męża policjanta ma problem z ponownym zaufaniem mężczyźnie, tym bardziej, że ten, który pojawił się na horyzoncie też jest przedstawicielem władzy. Emma - romantyczka, uwielbiająca stare filmy, wciąż czeka na swojego księcia; tymczasem być może będzie zmuszona zamknąć sklep, który jest realizacją jej marzeń. Najśmieszniejsze są perypetie Sarah, babci, która przez warsztaty pieczenia ciasteczek próbuje zapełnić pustkę po wyjeździe wnuczek; Sarah ma też inny problem - mąż cieszy się z 'wolnej' wreszcie 'chaty', gdy tymczasem za płotem wyrasta nagle konkurent ;)

Ale o tym, jak potoczą się losy tych trzech sympatycznych bardzo kobiet oraz czy akcję "Miej serce" będzie można zaliczyć do udanych, musicie przekonać się sami, sięgając po książkę.

A ponieważ przy czytaniu, w wielu momentach przełykałam ślinę (sklepik z czekoladą, warsztaty pieczenia ciasteczek, piekarnio-cukiernia - mam dodać coś jeszcze? :) ), dodaję książkę również do wyzwania "Palce lizać" (tam, przy recenzji pojawi się także wykaz przepisów). I jeszcze, ze względu na tytuł po podpowiedzi Guciamal - do wyzwania "Pod skrzydłami aniołów" - zachęcam przy okazji do zaglądania tam - nie tylko o książkach tam jest, a może przede wszystkim nie o nich? ;)

Książka z wydawnictwa Świat Książki.

sobota, 01 grudnia 2012, maniaczytania

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: guciamal, *.rev.pro-internet.pl
2012/12/02 15:04:30
Ja myślę, że książeczkę możesz też zaliczyć do wyzwania anielskiego.
-
2012/12/02 15:31:45
Guciamal - wiedziałam, że o jakimś zapomniałam ;) Pewnie, że zaliczam!
Spis moli