czyli mania czytania i inne takie
Blog > Komentarze do wpisu
Czytane wspólnie - Janosch kulinarnieNiewielkie jest nasze wspólne doświadczenie z Janoschem. Wcześniej czytaliśmy tylko "A w Wigilię przyjdzie Niedźwiedź", które mnie niezbyt przypadło do gustu (bo moim zdaniem to chyba nie jest książka dla dzieci ;) ), młodemu czytelnikowi podobały się tylko niektóre fragmenty i wybrani bohaterowie, na szczęście nie zwrócił uwagi na to, co mnie najbardziej niepokoiło w owym czasie ;)

Ta jednak niewielka książeczka o tytule "Na pociechę  coś pysznego" z podtytułem - gotuj z Misiem i Tygryskiem - zawierająca przepisy kulinarne obydwojgu nam się spodobała.

Młody czytelnik był pod urokiem psotnego Tygryska, mnie spodobało się terapeutyczne potraktowanie jedzenia.

Mamy tu np. coś na sercowe zmartwienia, przekąska na moc ducha i coś, co dobrze wpływa na samopoczucie. Różni bohaterowie przygotowują najróżniejsze potrawy, a nam leci ślinka i zaczynamy zastanawiać się nad tym, jak ważne jest wspólne jedzenie z bliskimi osobami i jak wiele można przez potrawy przekazać.

Jeśli ktoś lubi specyficzny humor Janoscha, to nie trzeba go do tej książeczki zachęcać, a tym, którzy go jeszcze nie znają, mogę ją śmiało polecić na początek - przy tej całkiem "łagodnie" można sprawdzić, czy nadajemy z autorem na podobnych falach.


A po książeczkę sięgnęłam z ukrytym celem :) - zaliczam ją bowiem do grudniowej edycji wyzwania "Book-Trotter" :)
niedziela, 27 stycznia 2013, maniaczytania

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Spis moli