czyli mania czytania i inne takie
Blog > Komentarze do wpisu
Polska na filmowo - Marek Szymański


A oto moja pierwsza stosikowa lektura z tego roku. Świetna!

Podczytywałam ją sobie na wyrywki już od dłuższego czasu, ale wreszcie się zmobilizowałam, żeby przeczytać całą. To istna kopalnia - opisów miejsc, anegdotek i historii z planów filmowych i wielu innych ciekawostek. Do tego mnóstwo zdjęć oraz informacje, jak w dane miejsce dojechać.

Przede wszystkim to prawdziwa gratka dla miłośników polskiego kina i polskich seriali. Wreszcie możemy się dowiedzieć, w którym mieście jest bank Kramera, gdzie znajduje się najsłynniejszy chyba staw naszej rodzimej kinematografii (tak, ten z "boskim Toliboskim zrywającym nenufary ;) ) albo na rynku którego miasta kupował kota Witia Pawlak.  Ale nie tylko nasi twórcy zauroczyli się pięknem naszej polskiej przyrody i urokliwych miast i miasteczek - byłam zaskoczona tym, jak wiele filmów zagranicznych było 'kręconych' właśnie u nas, że wspomnę tylko "Lektora", "Opowieści z Narnii" czy "Dowód życia".

Nie sposób opowiedzieć, ile pięknych miejsc zostało w tej książce opisanych. Wiele z nich zachęca do tego, żeby zorganizować sobie jakąś wakacyjną trasę szlakiem filmowych plenerów. To trzeba po prostu samemu przeczytać i to z pewnością niejeden raz.

Przy okazji zachęcam do zaglądania na stronę internetową "Polska na filmowo" i czekam na jakiś kolejny tom - przecież nie wszystkie kultowe-filmowe miejsca zostały 'zwiedzone', a poza tym wciąż 'dochodzą' nowe ;)


środa, 29 stycznia 2014, maniaczytania

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2014/01/30 08:30:25
Widzę, ze ruszyłaś z kopyta, tak trzymać:).
-
2014/01/30 22:09:30
:) się staram ;)
Spis moli