czyli mania czytania i inne takie
Blog > Komentarze do wpisu
Dzwony, które dzwonią, gdy odchodzi stary rok, a nadchodzi nowy - Charles Dickens + życzenia :)
Tak jakoś wyszło, że ostatnią książką przeczytaną w tym roku, właśnie w ten sylwestrowy dzień, jest znowu książka Dickensa. Chyba zatęskniłam do klasyki pod koniec roku :)Książka oparta na podobnym schemacie, jak "Opowieść wigilijna". Tylko że tu główny bohater nie jest złym człowiekiem, on tylko w chwili zwątpienia, przez wypowiedzi bogatych przedstawicieli lepszej sfery (ach, jak bardzo dalekie od wyobrażonego przez nich samych bycia przyjacielem ubogich) podtrzymanej, sam o sobie myśli, że jest zły. Toby Veck jest posłańcem, czekającym na zlecenie w każdą możliwą pogodę. Ma córkę Meg, kochaną i kochającą, która właśnie w ostatni dzień starego roku oświadcza ojcu, że chce nazajutrz wyjść za mąż za swojego ukochanego Ryszarda. Ojciec cieszy się szczęściem zakochanych, ale niedługo, bo wtedy na scenę wkraczają pseudoprzyjaciele ;) Wkrótce nastrój radości zostaje zburzony, Toby spotyka zaś pewnego człowieka z małą dziewczynką, których zabiera do domu, by uchronić go przed niechybną zgubą- powziął bowiem takie informacje przy ostatnim zleceniu. Zdesperowany, sam w beznadziejnej sytuacji, postanawia jednak pomóc Willowi Fernowi oraz małej Lilian.
Ale co się dzieje później? Nagle słyszy wzywające go dzwony. Wchodzi na dzwonnicę i widzi ... duchy. Duchy, które prowadzą go w podróż do przyszłości, która jest, była, będzie? Co się stało z Tobym? Co się stało z Meg, Ryszardem i resztą bohaterów? 

Nie zdradzę - choć wskazówką jest podobieństwo do historii Scrooge'a - przeczytajcie sami - to bardzo dobra i wciąż aktualna opowieść!

A ja na koniec, żeby złożyć Wam noworoczne życzenia posłużę się ostatnimi słowami tej książeczki:

"Niechaj ten rok będzie szczęśliwy dla ciebie i niechaj będzie pomyślny dla tych wielu, którzy są od ciebie zależni. I niechaj każdy następny rok będzie szczęśliwszy od poprzedniego, a najnikczemniejsi z naszych braci i sióstr niechaj nie będą pozbawieni słusznie im należnego udziału w tym, w czym z woli naszego Stwórcy winni uczestniczyć."
niedziela, 31 grudnia 2017, maniaczytania

Polecane wpisy

  • Przeprowadzka

    Jak już pewnie wszyscy wiedzą - blox kończy działalność. A ponieważ mimo wszystko szkoda mi tych ponad 10 lat - postanowiłam potraktować to jako impuls do zmian

  • 2018 - krótkie podsumowanie

    Zapraszam na podsumowanie w kilku punktach :) 1. 2018 - osobiście i blogowo - wydarzenia Jak poprzedni, tak i ten rok nie był lepszy ani gorszy od poprzednich.

  • Dobrych świąt Bożego Narodzenia!

    Wszystkim czytelnikom, wciąż tu zaglądającym, chciałabym życzyć zdrowych, pogodnych świąt, spędzonych w sposób, który najbardziej Wam odpowiada, takich, żeby mo

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2018/01/08 19:05:48
Niech ten Nowy Rok będzie dobry dla Was :)
-
2018/01/08 20:12:54
AIne - i dla Was również :)
Spis moli