czyli mania czytania i inne takie
Blog > Komentarze do wpisu
Opowieść wigilijna - Charles Dickens oraz świąteczne życzenia

Książka - klasyk świąteczny. A ja przeczytałam ją właśnie pierwszy raz :) Dzięki temu, że Młody Czytelnik ma ją w tym roku jako lekturę obowiązkową. Ale to była bardzo przyjemna lektura - czytaliśmy ją sobie wspólnie na głos, a właściwie dwa głosy :)

 

owkd

Cóż więc mogę o niej napisać? Fabułę znają pewnie wszyscy ;) Oto Ebenezer Scrooge, samotny właściciel kantoru, niezwykle skąpy, zgorzkniały i ... co tu owijać w bawełnę - wredny i zły, źle traktujący wszystkich ludzi wokół, wigilijnego wieczoru doświadcza czegoś niezwykłego. Najpierw ukazuje mu się duch jego nieżyjącego współpracownika Marleya, a potem trzy zjawy przez niego zapowiedziane. Są to duchy świąt - przeszłych, teraźniejszych i przyszłych, które przybyły z misją uratowania tego nieświadomego ;) nieszczęśnika i przywrócenia mu magii świąt Bożego Narodzenia.

W podróżach z duchami poznajemy przeszłość Ebenezera, to, jakim był chłopcem i młodym człowiekiem; lepiej poznajemy jego siostrzeńca z rodziną, a także jego pracownika, bardzo biednego człowieka o złotym sercu i wspaniałej rodzinie. Ciekawa jest również wyprawa w przyszłość, która chyba robi największe wrażenie na naszym bohaterze.

Scrooge postanowił zmienić swoje życie i stał się największym fanem świąt w historii :) A przecież takich Scrooge'ów i dziś pełno wokół nas - czy mogą jeszcze się zmienić, by stać się po prostu dobrymi ludźmi? Czy my sami możemy jakoś na to wpłynąć?

Piękna to historia, bo pokazująca, że każdy z nas ma szansę na poprawę. Dostajemy ją co roku, niezmiennie, razem z przyjściem na świat Jezusa Chrystusa - spróbujmy choć raz jej nie zmarnować!

 

A z okazji nadchodzących właśnie kolejnych świąt Bożego Narodzenia chciałabym Wam wszystkim tu zaglądającym życzyć wszystkiego, co najlepsze, zdrowych, spokojnych, pogodnych świąt, spędzonych w taki sposób, który najbardziej lubicie i z tymi, których najbardziej kochacie!

 

 

 

 

środa, 20 grudnia 2017, maniaczytania

Polecane wpisy

  • Przeprowadzka

    Jak już pewnie wszyscy wiedzą - blox kończy działalność. A ponieważ mimo wszystko szkoda mi tych ponad 10 lat - postanowiłam potraktować to jako impuls do zmian

  • 2018 - krótkie podsumowanie

    Zapraszam na podsumowanie w kilku punktach :) 1. 2018 - osobiście i blogowo - wydarzenia Jak poprzedni, tak i ten rok nie był lepszy ani gorszy od poprzednich.

  • Dobrych świąt Bożego Narodzenia!

    Wszystkim czytelnikom, wciąż tu zaglądającym, chciałabym życzyć zdrowych, pogodnych świąt, spędzonych w sposób, który najbardziej Wam odpowiada, takich, żeby mo

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2017/12/20 22:21:53
Wszystkiego najlepszego! Cudownych chwil z bliskimi, wspaniałych lektur i spotkań w przyszłym roku ;-)

A ja dziś byłam w teatrze Maska w Rzeszowie na Opowieści Wigilijnej :)
-
2017/12/20 22:27:00
Dziękuję Ci bardzo! I wśród tych spotkań jest oczywiście spotkanie na WTK - widzimy się w maju, prawda? :)

Ale cudnie! Mam nadzieję, że opiszesz, wiesz gdzie :)
-
2017/12/21 08:56:16
Ja rok temu trochę ją przejrzałam (bo nabyłam ;) ).
Wspaniałych Świąt życzę Tobie i Twoim Bliskim ;)
-
2017/12/21 18:49:46
Zdrowych i pogodnych Świąt życzę :)
-
2017/12/21 23:33:00
Chiaro76 - a wiesz, że ja tę właśnie, co na zdjęciu, wygrałam kiedyś w konkursie blogowym? :) Tylko wtedy jeszcze MC był za mały chyba ;)
-
2017/12/21 23:33:14
Tommyknocker - pięknie dziękuję! :)
-
2018/01/08 18:58:16
Nie wiem jeszcze jak to będzie w maju. Mamy komunię w rodzinie właśnie w Warszawie, ale.. tydzień przed targami. :(
-
2018/01/08 20:12:22
Oj, to może zostańcie od razu na cały tydzień? :) Będzie Apostrof od poniedziałku, więc będzie się działo ;)
Spis moli