czyli mania czytania i inne takie
środa, 03 grudnia 2008
Filmy - lista świątecznych przebojów

Boże Narodzenie to moje ulubione święta i lubię bardzo wszystko, co z nimi związane: muzykę (kolędy, Christmas songs), książki i filmy. Postanowiłam w tym roku stworzyć swoje listy świątecznych przebojów, aby umilić czas oczekiwania na święta. Na pierwszy ogień idą filmy ( a listy pewnie będą jeszcze po dziesięć razy edytowane :) ), kolejność absolutnie przypadkowa:

1. Kevin - sam w domu

2. Kevin - sam w Nowym Jorku

3. Grinch - świąt nie będzie

4. The Family Man

5. Za wszelką cenę

6. W krzywym zwierciadle: Witaj święty Mikołaju

7. Święta Last Minute

8. Gospoda Świąteczna

9. Śnięty Mikołaj 1, 2 i 3

10. Jack Frost

11. To wspaniałe życie ( Życie jest cudowne)

12. Gwiazdka pana Kruegera

13. Holiday

14. To własnie miłość

15. Zły Mikołaj

16. Wariackie święta

Pewnie ciąg dalszy nastąpi :)

poniedziałek, 24 listopada 2008
Początek świątecznych przygotowań

Do świąt zostało wprawdzie jeszcze trochę, ale ja już od jakiegoś czasu wprowadzam się w świąteczny nastrój. Uwielbiam Boże Narodzenie i nic na to nie poradzę!

Już od pierwszego grudnia zamierzam powoli przygotowywać dom i domowników na święta, co rozpocznie zawieszenie adwentowego wieńca na drzwiach wejściowych. Wieniec  już od jakichś dwóch tygodni czeka w garażu.

Zakupiłam też kartki świąteczne, bo jakoś mimo wszystko, mimo smsów i maili, lubię je dostawać, więc i wysyłam bardzo chętnie. Mam też zamiar wypisać je w przyszłym tygodniu, tak żeby najpóźniej ósmego wysłać je do adresatów (może zdążą dojść przed świętami :) )

W podtrzymywaniu nastroju wspomaga mnie wybitnie strona internetowa poświęcona przygotowaniom świątecznym: http://organizedchristmas.com . Znajduję tam różne fajne wskazówki organizacyjne, dekoracyjne itp. Kupiłam też fajne pisemko "Martha Stewart Living" w całości poświęcone przygotowaniom do tych najpiękniejszych świąt. A, i dzisiaj nabyłam książkę "Święta, święta' - ale to już nie poradnik tylko powieść komediowa, która ma mi rozweselić ten czas. Recenzja wkrótce! Z puszczaniem w pracy i domu piosenek świątecznych poczekam chyba do grudnia :)

Wczoraj kupiłam obrus świąteczny, a teraz poluję jeszcze na serwetki Chcę też dokupić trochę ozdób choinkowych, w końcu dziecko już większe, może nie potłucze :) No i w tym roku może wreszcie będzie żywa choinka!

No a na koniec - kulinaria - zebrałam już wszystkie potrzebne składniki do zagniecenia ciasta na osławione już na różnych forach "Pierniczki Silje" i może dziś albo jutro je zagniotę, a potem zgodnie z tradycją ciasto będzie czekało w lodówce do Wigilii albo weekendu przed. Robiłam je dwa lata temu i wyszły przepyszne, już się nie mogę doczekać, kiedy ich znowu spróbuję :)

 

 

 

piątek, 14 listopada 2008
Deja Dead - Kathy Reichs

Jestem fanką serialu "Kości". Uwielbiam dr Brennan i agenta Boothe'a, z zapartym nieraz tchem oglądałam niektóre odcinki. Z pewną rezerwą więc, ale i z wielkim zaciekawieniem, postanowiłam poznać "pierwowzór", czyli Temperance Brennan z powieści Kathy Reichs.

Najpierw postanowiłam zajrzeć na stronę internetową autorki, żeby zobaczyć w jakiej kolejności powinnam czytać jej powieści, bo z tego, co się dowiedziałam, w Polsce nie są niestety wydawane chronologicznie. Przy okazji bardzo polecam tą stronę - www.kathyreichs.com - można się wiele dowiedzieć o tej niezwykle fascynującej kobiecie.

Pierwszą książką, którą napisała o Temperance, jest książka pod tytułem - "Deja Dead" ( gdzieś znalazłam tłumaczenie - "Zapach śmierci"?!).Mimo pokaźnej grubości (ok. 650 stron) połknęłam ją nadzwyczaj szybko. Jest po prostu rewelacyjna. Zaczyna się od "trzęsienia ziemi", a potem napięcie ciągle narasta, jak to powinno być w każdym thrillerze. Bardzo szybkie tempo, dużo ciekawych rzeczy o pracy antropologa i o pracy innych specjalistów pracujących nad rozwiązaniem zbrodni.

Ale najlepszy chyba jest sposób kreowania postaci - Temperance jest po prostu wspaniała - nie żadna papierowa heroina, tylko pełnokrwista kobieta. Fanów serialu zawiedzie pewnie informacja, że brak innych postaci serialowych, chociaż pojawiają się przystojni policjanci :)

Na koniec słowo o fabule -akcja zaczyna się, gdy robotnicy przypadkowo odkrywają ciało kobiety. Nie będzie to ostatnie niestety, a Temperance zajdzie mordercy za skórę do tego stopnia, że znajdzie się na jego liście. W sprawę wplątana zostanie również jej przyjaciółka. Więcej nie zdradzę, bo popsułabym łamigłówkę.

 

 

niedziela, 19 października 2008
Na bezrybiu i rak ryba ?

Oczywiście chodzi tylko o to, że z braku czasu ( co za głupia wymówka!), w tym tygodniu dałam radę tylko dodać kategorie. Pewnie je jeszcze będę zmieniać lub dodam jakieś nowe, ale na początek niech będą. W jakiś tam sposób reprezentują chyba to, o czym chciałabym pisać, to, co lubię robić w wolnym czasie i to, jaką chciałabym być.

 

00:44, maniaczytania , Ogólne
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 października 2008
Dobrymi chęciami ...

No tak, miało być systematycznie i w ogóle, a tymczasem rozłożyła mnie choroba. Póki co, kategorie muszą poczekać, bo jeszcze na dodatek wyjeżdżam na kilka dni.

Obiecuję sobie jednak, że przynajmniej raz w tygodniu zrobię wpis!

Z placu boju porządkowego: udało mi się spakować za małe ubranka dziecka i wynieść je na strych ( chociaż drobna część odgracania rozpoczęta).

 

15:40, maniaczytania , Ogólne
Link Komentarze (1) »
| < Listopad 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zakładki:
0. Email
0. Wyzwania prowadzone przeze mnie
1a. Przeczytane
1b. 2012
1c. 2011
1g. Książkowe - blogi
1h. Książkowe - różne
2a. Stosikowe losowanie u Anny
2b. Wyzwanie - Projekt Nobliści
2c. Rosja w literaturze
2d. Francuska Kawiarenka Literacka
2e. Wyzwanie - Od zmierzchu do świtu
2f. Wyzwanie - Nagrody literackie
2g. Wyzwanie - Bracie, siostro, rodzino
2h. Wyzwanie - Amerykańskie Południe w literaturze
2i. Wyzwanie - Kraje nordyckie
2j. Wyzwanie - Literatura na peryferiach
2k. Wyzwanie - Kolorowe czytanie
2l. Wyzwanie - Podróże w czasie
Czas wolny
Domowe inspiracje
Filmy
Przepisy różne, osobiście przeze mnie wypróbowane
Ulubione
Ze szczególną rekomendacją
Tagi
Spis moli