czyli mania czytania i inne takie
piątek, 14 listopada 2008
Deja Dead - Kathy Reichs

Jestem fanką serialu "Kości". Uwielbiam dr Brennan i agenta Boothe'a, z zapartym nieraz tchem oglądałam niektóre odcinki. Z pewną rezerwą więc, ale i z wielkim zaciekawieniem, postanowiłam poznać "pierwowzór", czyli Temperance Brennan z powieści Kathy Reichs.

Najpierw postanowiłam zajrzeć na stronę internetową autorki, żeby zobaczyć w jakiej kolejności powinnam czytać jej powieści, bo z tego, co się dowiedziałam, w Polsce nie są niestety wydawane chronologicznie. Przy okazji bardzo polecam tą stronę - www.kathyreichs.com - można się wiele dowiedzieć o tej niezwykle fascynującej kobiecie.

Pierwszą książką, którą napisała o Temperance, jest książka pod tytułem - "Deja Dead" ( gdzieś znalazłam tłumaczenie - "Zapach śmierci"?!).Mimo pokaźnej grubości (ok. 650 stron) połknęłam ją nadzwyczaj szybko. Jest po prostu rewelacyjna. Zaczyna się od "trzęsienia ziemi", a potem napięcie ciągle narasta, jak to powinno być w każdym thrillerze. Bardzo szybkie tempo, dużo ciekawych rzeczy o pracy antropologa i o pracy innych specjalistów pracujących nad rozwiązaniem zbrodni.

Ale najlepszy chyba jest sposób kreowania postaci - Temperance jest po prostu wspaniała - nie żadna papierowa heroina, tylko pełnokrwista kobieta. Fanów serialu zawiedzie pewnie informacja, że brak innych postaci serialowych, chociaż pojawiają się przystojni policjanci :)

Na koniec słowo o fabule -akcja zaczyna się, gdy robotnicy przypadkowo odkrywają ciało kobiety. Nie będzie to ostatnie niestety, a Temperance zajdzie mordercy za skórę do tego stopnia, że znajdzie się na jego liście. W sprawę wplątana zostanie również jej przyjaciółka. Więcej nie zdradzę, bo popsułabym łamigłówkę.

 

 

niedziela, 19 października 2008
Na bezrybiu i rak ryba ?

Oczywiście chodzi tylko o to, że z braku czasu ( co za głupia wymówka!), w tym tygodniu dałam radę tylko dodać kategorie. Pewnie je jeszcze będę zmieniać lub dodam jakieś nowe, ale na początek niech będą. W jakiś tam sposób reprezentują chyba to, o czym chciałabym pisać, to, co lubię robić w wolnym czasie i to, jaką chciałabym być.

 

00:44, maniaczytania , Ogólne
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 października 2008
Dobrymi chęciami ...

No tak, miało być systematycznie i w ogóle, a tymczasem rozłożyła mnie choroba. Póki co, kategorie muszą poczekać, bo jeszcze na dodatek wyjeżdżam na kilka dni.

Obiecuję sobie jednak, że przynajmniej raz w tygodniu zrobię wpis!

Z placu boju porządkowego: udało mi się spakować za małe ubranka dziecka i wynieść je na strych ( chociaż drobna część odgracania rozpoczęta).

 

15:40, maniaczytania , Ogólne
Link Komentarze (1) »
sobota, 04 października 2008
Wielkie Bum, czyli początek

Najtrudniejszy pierwszy krok - tak mówią słowa piosenki. I chyba jest to prawda, bo z zamiarem pisania bloga chodzę już od dawna, ale jakoś do tej pory ciężko było mi się zebrać i zacząć. Chciałabym jakoś uporządkować swoje życie, zarówno to namacalne, domowe, jak i swoje myśli, przeżycia, przemyślenia, bo czuję, że ginę w codziennym chaosie spraw i obowiązków. Mam nadzieję, że próby systematycznego pisania, będą najlepszym sprawdzianem tego, czy jestem w stanie się ogarnąć.

Podjęłam pewne zobowiązanie ( może jak je napiszę, to trudniej będzie nie dotrzymać?) - chcę doprowadzić swój dom do stanu idealnego porządku ( co oznacza m.in. pozbycie się mnóstwa "użytecznych" rzeczy, brr! ), a potem zająć się przyjemnościami: dekorowaniem domu, przygotowaniami do moich ulubionych świąt oraz tym, co najbardziej lubię: czytaniem książek, oglądaniem filmów oraz gotowaniem i pieczeniem ( mam nadzieję, że do tego czasu uda mi się dojść do wymarzonej wagi na diecie, na której teraz jestem i będę już mogła przejść na kolejny etap zezwalający na przyjemności od czasu do czasu).

Muszę jeszcze tylko dobrze przemyśleć koncepcję tego bloga, podzielić go na kategorie, bo tak chyba będzie łatwiej i przejrzyściej.

Czy to może być dobry początek?

 

14:03, maniaczytania , Ogólne
Link Komentarze (1) »
1 ... 111 , 112 , 113
 
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
0. Email
0. Wyzwania prowadzone przeze mnie
1a. Przeczytane
1b. 2012
1c. 2011
1g. Książkowe - blogi
1h. Książkowe - różne
2a. Stosikowe losowanie u Anny
2b. Wyzwanie - Projekt Nobliści
2c. Rosja w literaturze
2d. Francuska Kawiarenka Literacka
2e. Wyzwanie - Od zmierzchu do świtu
2f. Wyzwanie - Nagrody literackie
2g. Wyzwanie - Bracie, siostro, rodzino
2h. Wyzwanie - Amerykańskie Południe w literaturze
2i. Wyzwanie - Kraje nordyckie
2j. Wyzwanie - Literatura na peryferiach
2k. Wyzwanie - Kolorowe czytanie
2l. Wyzwanie - Podróże w czasie
Czas wolny
Domowe inspiracje
Filmy
Przepisy różne, osobiście przeze mnie wypróbowane
Ulubione
Ze szczególną rekomendacją
Tagi
Spis moli