czyli mania czytania i inne takie
sobota, 30 marca 2013
Wesołych Świąt!
Wszystkim stałym czytelnikom, ale także tym, co tylko zaglądają od czasu do czasu, a nawet tym, którzy zajrzą tu raz przypadkiem chciałabym życzyć spokojnych, pełnych radości i dobrych emocji świąt Wielkiej Nocy, świątecznych spotkań z ludźmi, których lubicie, a także mokrego Dyngusa (oczywiście w granicach rozsądku;) ) i ... hojnego Zajączka (wiem, wiem, to nie nasz obyczaj, a raczej importowany, ale dla mnie każda okazja do obdarowania kogoś jest dobra) !!! Dobrych Świąt!


P.S. a po świętach i 'dzisiejszonocnej' zmianie czasu, mam nadzieję, że słońce i więcej światła dodadzą mi więcej energii, czasu i chęci do pisania na blogu - a do opisania mam całe mnóstwo już książek, kilka filmów,  o których warto wspomnieć i kilka zaległych zabaw blogowych, w których chciałam wziąć udział :)
poniedziałek, 24 grudnia 2012
Wesołych Świąt!
Wszystkim Czytelniczkom i Czytelnikom mojego bloga życzę zdrowych, pogodnych, spędzonych w miłej atmosferze świąt Bożego Narodzenia, dużo prezentów pod choinką i pyszności na wigilijnych stołach!P.S. nie zapomniałam o blogu, ale grudzień zawsze był dla mnie najbardziej 'zakręconym' i zaganianym miesiącem (choć również ulubionym), a na dodatek jeszcze się rozchorowałam i od piątku próbuję postawić się jakoś na nogi. Ale już niedługo mam nadzieję nadrobić zaległości (chyba z 10 książek do opisania czeka!)
poniedziałek, 03 grudnia 2012
Specjalny kalendarz adwentowy
Nadszedł czas oczekiwania na Boże Narodzenie. W tym roku postanowiłam wprowadzić na blogu wyzwaniowym "Znalezione pod choinką" (przy okazji zapraszam do współtworzenia) nową tradycję - kalendarz adwentowy. Codziennie pojawiać się w nim będą ciekawostki związane z symbolami, zwyczajami i obrzędami świątecznymi, a także informacje o grudniowych świętych.

Zapraszam do śledzenia tutaj!

sobota, 24 grudnia 2011
Wesołych Świąt!
Kochanym Czytelniczkom i Czytelnikom mojego bloga, tym komentującym i tym tylko zaglądającym, wszystkim Wam życzę cudownych, ciepłych, spędzonych w miłej atmosferze świąt Bożego Narodzenia, wielu wyczekanych, wymarzonych prezentów pod choinką (ktokolwiek je u Was przynosi ;) ) i pyszności na wigilijnych stołach!

sobota, 23 kwietnia 2011
Wesołych Świąt!
Podobnie jak w ubiegłym roku wszystkim, którzy odwiedzają moje skromne miejsce w sieci ślę gorącą moc życzeń - niech te święta Wielkanocne będą dla każdego takie,  o jakich marzy - spokojne, pogodne, z rodziną w domu lub gdzieś daleko na świątecznym "wyjeździe", aby świąteczne jedzenie było pyszne,  Wielkanocny Zajączek hojny, a Śmigus Dyngus mokry (choć nie w pogodzie)!
piątek, 24 grudnia 2010
Wesołych świąt!
W ferworze walki z materią (;-) )sprzątania i ostatnich przygotowań do wigilijnej wieczerzy wpadam na chwilę, żeby złożyć życzenia.

Wszystkim odwiedzającym mojego bloga życzę ciepłych rodzinnych świąt, spędzonych tak, jak sobie wymarzycie, wielu prezentów znalezionych pod choinką, a przyniesionych przez Mikołaja, Gwiazdora czy Aniołka i wielu pogodnych i przyjemnych chwil, takich, które warto zatrzymać w pamięci na zawsze!
sobota, 27 listopada 2010
Zapraszam do nowego świątecznego wyzwania :)
Tak, tak, to nie żart - zapraszam do nowego wyzwania :)
Tym razem w związku ze zbliżającymi się świętami - czytamy i oglądamy to, co się ze świętami w jakiś sposób łączy - pełna dowolność.

Wyzwanie potrwa od najbliższej niedzieli 28 listopada do 15 stycznia.

Po więcej szczegółów zapraszam tutaj: Znalezione pod choinką.
środa, 23 grudnia 2009
Boże Narodzenie 2009

Jako że choinka już ubrana od jakiegoś tygodnia ( pięknie wygląda :) ), ostatnie prezenty już dokupione, pierogi ruskie ulepione, ryba po grecku się chłodzi, przysiadam na chwilkę, żeby złożyć Wam - wszystkim tu zaglądającym życzenia świąteczne.

Spokojnych, pięknych, pogodnych świąt spędzonych w miłej atmosferze, takich, jakie dla Was będą najlepsze, dużo prezentów pod choinką od Mikołaja, Gwiazdora, Aniołka i Dzieciątka, a przede wszystkim zdrowia, szczęścia i miłości!!!

No, a teraz jeszcze tylko ulepię uszka i przygotuję sos pieczarkowo-śmietanowy, a sałatkę z buraczków zrobię już jutro ;)

niedziela, 06 września 2009
Kalendarze świątecznych przygotowań

W moich zakładkach - Domowe inspiracje - jest jedna szczególna - Przygotowania świąteczne. Jest to link do strony Organized Christmas , na której znaleźć można bardzo wiele różnych rzeczy związanych ze świętami Bożego Narodzenia ( wiele porad, przepisów, podpowiedzi itp. ).

Dlaczego piszę o tym teraz - na początku września? A dlatego, że w ubiegłą niedzielę na anglo-amerykańskich blogach, forach i stronach wystartowały dwa z trzech kalendarzy przygotowań do świąt, znajdujących się na tej stronie. Ale zanim o nich - mała dygresja.

Pamiętam, że kiedy trafiłam na nie w zeszłym roku, pomyślałam sobie - idiotyzm, po co tak wcześnie zawracać sobie tym głowę?! Już wystarczy, że w supermarketach w październiku zaczynają się pokazywać świąteczne artykuły. Teraz jednak myślę sobie, że może coś w tym jest, zwłaszcza w dzisiejszym świecie.

Zazwyczaj myśl o świętach pojawia się u nas w grudniu, wtedy zaczyna się totalna gorączka - brak czasu, brak siły, brak ochoty, prezenty, sprzątanie, gotowanie, choinka, karp, opłatek, u kogo spędzić Wigilię, itd., itp. W efekcie wigilijna wieczerza często jest właściwie parodią rodzinnego zebrania - wszyscy pokłóceni ( bo przez cały dzień tylko warczeli na siebie próbując zdążyć ze wszystkim na kolację) łamią się opłatkiem, kobiety z reguły zmęczone okrutnie, a dzieciaki tylko czekają na moment, kiedy można będzie wreszcie złapać prezenty.

Chyba każdy w takiej chwili mówił sobie - następne święta będą inne, spokojne, w przygotowanym wcześniej domu, w miłej rodzinnej atmosferze. I to właśnie pomagają osiągnąć te plany. Dzielą one cały czas do świąt na drobniejsze zadania, takie, które częściowo choćby można przygotować wcześniej. Bo przecież można np. ustalić sobie jedno miejsce, w którym będziemy chować prezenty i zacząć je kupować już teraz powoli, o tej porze są różne wyprzedaże, można coś ciekawego upolować i nie trzeba będzie w tłumie rozszalałych klientów biegać po nie w ostatnim tygodniu przed Wigilią :)

A teraz do meritum, czyli króka prezentacja planów ( jak pisałam są trzy, dwa z nich już wystartowały, trzeci chyba w połowie listopada):

1. Holiday Grand Plan - 18- tygodniowy, opracowany przez Katie Leckey, łączący sprzątanie domu (pomieszczenie po pomieszczeniu) z przygotowaniami do świąt;

2. Houseworks Holiday Plan - bardzo podobny do poprzedniego, opracowany przez Cynthię Ewer, zresztą autorkę całej strony, z tym, że tutaj skupiamy się bardziej na sprzątaniu, prowadzonym zgodnie z jej książką;

3. Christmas Countdown - 6- tygodniowy, skupiający się w zasadzie już nie na generalnym sprzątaniu domu, a bardziej na przygotowaniu się do samych świąt.

Ja osobiście nie zamierzam tych planów przestrzegać super dokładnie, ale niektóre pomysły na pewno wykorzystam. Poza tym myślę sobie, że te plany dokładnego sprzątania, to oczywiście bardziej dla osób mieszkających w domach się mogą przydać i wtedy pewnie mogą pomóc jakoś się zorganizować. Mnie na pewno.

niedziela, 28 grudnia 2008
Moja Wigilia

czyli moje wigilijne menu. I chociaż już po świętach, to niech zostanie ślad i podpowiedź na przyszły rok.

- Barszcz czerwony

- Uszka z nadzieniem z pieczarek z cebulką

- Pierogi ruskie

- Ryba po grecku

- Pieczarki w śmietanie

- Sałatka jarzynowa

- Sałatka z buraków

- Makowiec

- Pierniczki

- Śledzie

Potraw nie dwanaście, ale w sumie to było tylko na dwoje dorosłych plus jedno dziecko.  Wyszło dużo i pysznie :)

 
1 , 2
| < Kwiecień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Zakładki:
0. Email
0. Wyzwania prowadzone przeze mnie
1a. Przeczytane
1b. 2012
1c. 2011
1g. Książkowe - blogi
1h. Książkowe - różne
2a. Stosikowe losowanie u Anny
2b. Wyzwanie - Projekt Nobliści
2c. Rosja w literaturze
2d. Francuska Kawiarenka Literacka
2e. Wyzwanie - Od zmierzchu do świtu
2f. Wyzwanie - Nagrody literackie
2g. Wyzwanie - Bracie, siostro, rodzino
2h. Wyzwanie - Amerykańskie Południe w literaturze
2i. Wyzwanie - Kraje nordyckie
2j. Wyzwanie - Literatura na peryferiach
2k. Wyzwanie - Kolorowe czytanie
2l. Wyzwanie - Podróże w czasie
Czas wolny
Domowe inspiracje
Filmy
Przepisy różne, osobiście przeze mnie wypróbowane
Ulubione
Ze szczególną rekomendacją
Tagi
Spis moli